Xiaomi, HDR desteği ile yeni Smart Maoyan 2 kapı zili kamerasını tanıttı

Xiaomi, ev güvenliğini artırmak için tasarlanmış yeni bir akıllı kapı zili kamerası olan Xiaomi Smart Maoyan 2‘yi piyasaya sürdü. JD.com gibi e-ticaret platformlarında 599 yuan (yaklaşık 84 dolar) fiyat etiketiyle 22 Mayıs itibarıyla satışa sunulan ürün, uzun ömürlü bir kullanım sunuyor. Cihazın 8000 mAh kapasiteli bataryası, uzun ömürlü modda 300 güne kadar dayanıklılık sağlıyor.

Xiaomi Smart Maoyan 2, zorlu ışık koşullarında bile net ve detaylı görüntüler elde etmenizi sağlayan 3 megapiksel yüksek çözünürlüklü kamera ile donatılmış. HDR desteği ve 2048 x 1536 çözünürlük sunan bu kamera, 180 derece geniş açılı lense sahip. Bu sayede kapınızın dışındaki kör noktaları minimuma indirerek giriş alanınızın geniş bir görünümünü sağlıyor. Kızılötesi gece görüş modunda, yaygın olan kırmızı pozlamayı önlemek için 8 adet 940nm kızılötesi gece görüş ışığı ve yüksek hassasiyetli bir sensör bulunuyor.

Xiaomi, HDR desteği ile yeni Smart Maoyan 2 kapı zili kamerasını tanıttı

Akıllı kapı zilinin 5 inç büyüklüğünde, 720p çözünürlükte yüksek tanımlı, tam yapışkanlı temperli cam ekranı sayesinde kapınıza gelen kişiler net bir şekilde görüntülenebiliyor. Xiaomi Smart Maoyan 2, ayrıca gerçek zamanlı görüntüleme modunda 150 gün dayanabilen bataryası ile de dikkat çekiyor.

Güvenlik özellikleri, 180 derece yatay menzil kapsayan çift PIR insan vücudu kızılötesi sensörleri ile daha da güçlendirilmiş. Hareket algılandığında otomatik olarak kayıt başlatan bu sensörler, üç seviyeli algılama hassasiyetini kişisel ihtiyaçlarınıza göre ayarlamanıza olanak tanır.

Xiaomi Mijia uygulamasına bağlanabilen Xiaomi Smart Maoyan 2, sadece bir kapı zili olmanın ötesine geçiyor. Uygulama üzerinden ziyaretçilerle video görüşmeleri başlatmanıza, konuşmalar sırasında sesinizi değiştirebilen ses değiştirme fonksiyonlarını kullanmanıza olanak tanır. Ayrıca, yaygın teslimatlar için hızlı yanıtlar sunar ve özel sesli mesaj kayıtları yapmanıza imkan verir.

Olayları bağlı Xiaomi hoparlörler ve TV’lere aktarma yeteneği ve Xiao Ai aracılığıyla ses kontrolü gibi özellikler de Maoyan 2’de mevcut. Böylece ziyaretçilerinizi daha büyük ekranlarda gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir